2012 m. sausio 10 d., antradienis

Maistas dėžutėje arba Bento

     Ši tema man turbūt yra pati mieliausia, tačiau sunkiai sekasi dėlioti žodžius :) Iš tikro daug ką noriu pasakyti, tik nežinau ar pavyks...
     Pirmiausiai norėčiau pradėti nuo to, kad bemaž prieš daugiau nei metus laiko labai susidomėjau tuo, ką mes valgome. Tai įtakojo masinės informavimo priemonės ir buvo toks momentas, jog visur visi diskutavo apie tai, jog viešojo maitinimo sektoriuje iš tikro kokybės yra pakankamai mažai. Galų gale tu nežinai kaip tas maistas buvo ruošiamas ir iš kokių produktų. Taip kilo idėja neštis į darbą namie gamintą maistą. Iš pradžių tai buvo sunku sugalvoti, ką dėtis, kad man būtų ir skanu, ir patogu valgyti. Taip netikėtai pamačiau internetinį blog'ą apie Bento ir iš karto susidomėjau.
       Norėčiau pateikti truputėlį istorijos apie tai, kas per daiktas tas Bento. Turbūt patį aiškiausią paaiškinimą radau žurnale "Mano namai". "Bento dėžutė yra japonų išmonės rezultatas. Viena sveikiausių pasaulyje laikoma japonų virtuvė amžiams bėgant neįtikėtinai ištobulino galimybę su savimi į darbą <...> neštis bento dežutėse supakuotą maistą. Bento istorija prasidėjo dar V amžiuje: jau tada japonai į medžioklę, kelionę, žūklę ar karą maistą pasiimdavo iš namų. O žodis "bento", reiškiantis nedidelę supakuoto maisto porciją, atsirado XVI amžiuje. Tuomet Japonijoje ir pradėtos gaminti lakuotos medinės Bento dėžutės." Šiandien šių dėžučių yra pačių įvairiausių: medinių, metalinių, plastikinių. Šios dėžutės yra ypatingos tuo, kad turi kelis skyrelius. Taip produktai nesusimaišo. Štai keli pavyzdžiai:

Paprastai maistas yra ruošiamas taip, kad būtų gardus šaltas, nors gali būti ir šildomas.
Japonai sukuria tokių Bento šedevrų, kad būtų tiesiog nuodėmė jų nevalgyti :) Žvilgtelkite į kelis iš jų:
Po truputėlį ir aš susipažįstu su Bento idėjomis ir jau žengiu pirmuosius žingsnius. Iki tokių grožybių darymo man dar daug metų teks tobulėti, bet šį tą paprasto pasigaminu :)
Kitą kartą pratęsiu šią temą.

Sincerely, Strange

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą